Non-Woven nedir?

Duvar kağıtları endüstrisinin deneyimi sayesinde, müşteriler ve üreticilerin başlıca kullanım ve uygulama gibi süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik non-woven teknolojisi.
fas desen duvar kağıdı

Non-Woven nedir?

Non-Woven nedir? 1920 1080 Ankawall

Non-woven, yüz yıllardır süregelen duvar kağıtları endüstrisinin deneyimi sayesinde, müşteriler ve üreticilerin başlıca kullanım ve uygulama gibi süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik, insan sağlığına zararı olmayan bir tür elyaf ile kağıdın birleşimi sayesinde elde edilmiş, inovatif, kompozit bir kağıt türüdür.

Yüzyıllardır tekstil üretiminde kullanılan teknoloji artık son yirmi yıldır kağıt üretimininde de kullanılmaya başlanmıştır. Kağıt, tekstil yani lifli yapıdadır. Kağıtta selüloz lifleri ince hidrojen bağlarının birbirine bağlanmasıyla oluşur.Lifler belli genişliklerde rulo haline getirilir. Silindir haline getirilen bir kaç bobin liflerin mekanik dolaşma ile bir arada tutturulur. Birleşik lifler eritilerek birbirine yapıştırılır ve belli ölçülerde kağıt üretimi yapılır.

Non-woven’ın en önemli özelliği lifli yapıda olmasıdır bu özellik sayesinde kağıdın alt yüzeyi nefes alma özelliğine sahiptir.Bu sayede emiciliği de artmakta ve nemli bölgelerde kullanılma kolaylığı ve lüksü sağlamaktadır.

Duvara kolay bir şekilde yapışmasının yanında kolayca sökülebilme özelliği ile duvarlarınıza ekstra tadilat masrafı harcamaktan kurtulacaksınız.

Ankawall dünyadaki en iyi non-woven kağıt üretici firmalarıyla çalışmaktadır. Bu yüzden ürünlerimizin hepsi ithal ürünlerden daha kaliteli yapıdadır.

Avantajları nelerdir?

  • Kolayca uygulanabilir ve istenildiği takdirde duvarda herhangi bir iz ve deformasyon bırakmadan rahatlıkla sökülebilir.
  • Kompozit yapısı sayesinde hava geçirgenliğine sahiptir.
  • Bileşenleri sayesinde yumuşak, dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahiptir.
  • Çok daha değerli ve fayda sağlayıcıdır.

 

Ayırıcı özellikleri

  • Uygulama esnasında kağıtta olduğu gibi Non-Woven’ın arka yüzeyine tutkal uygulanmaz bunun yerine uygulamanın yapılacağı duvar tutkallanmaktadır.
  • Kağıda göre çok daha sağlam, çok daha dayanıklı ve çok daha uzun ömürlüdür.
  • Ek yerleri çok daha güzel birleşerek kusursuz mekanların oluşmasına yardımcı olur.