Kurumsal Kimlik Rehberi

Anadolunun en önemli uygarlıklarından biri olan Hititlerin uygarlığının ve sanatının simgesi, Hitit Güneşinden ilham alınarak oluşturduğumuz simgemizin merkezinde bulunan, güneşten yayılan ışık huzmelerinin, duvar kağıdı rulolarına bürünmesi ile Ankawall Güneşimiz oluşmuştur.

Logo ve Simge

Ankawall logosu üç parçadan oluşur, simge, logotip ve etiket. Simgemiz, yani “Ankawall Güneşi” tek başına kullanılabilir, ama logotip ve etiket her zaman simge ile birlikte kullanılmalıdır.

Simge ve logotip arasındaki mesafe oranını değiştirmeyin. Logomuz hem CMYK (baskı) hem de RGB (dijital ekran) olarak mevcuttur. Logo tüm iletişim materyallerinde göze çarpık şekilde görünmelidir. Lütfen herhangi bir uygulama için Ankawall logosu, simgesi, logotip veya etiket için kendi tasarımınızı oluşturup kullanmayınız.

Buradan indirin

Google Drive

Dropbox

Açık alan

Diğer görsel öğelerle rekabeti önlemek ve görsel etkisini korumak için her zaman Ankawall logosunu çevreleyen yeterli alan olmalıdır. Açık alan simgenin boyutunun %50’sine eşittir.

Yazı fontu

Futura Pro ve Helvetica Neue harika ve güzel tırnaksız yazı fontudur. Futura Pro fontunu logotip için, Helvetica Neue fontunu ise etiket için kullandık.

Renk Paleti

Güneş sarısı ve siyah ana renklerimizdir.

Yardımcı renklerimiz genellikle infografiklerde ve belirli basılı materyal türlerinde kullanılır.